HABERLER
X

SAĞLIK TEKNOLOJİLERİ SEMPOZYUMU

Sağlık Teknolojileri Sempozyumu

Enstitümüz tarafından 22 Mart 2019 tarihinde Zeynep Kâmil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu’nda Sağlık Teknolojileri Sempozyumu düzenlendi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen sempozyumumuzun açılış konuşmasını  Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürümüz Doç. Dr. Meltem VURAL yaptı. Konuşmasında Enstitümüzün sağlık bilimleri alanında modern bilimsel yöntem ve teknikleri kullanarak, kişisel gelişim ve mesleki yeterliliği önemseyen bir eğitim anlayışı çerçevesinde, etik değerlere sahip nitelikli bilim insanlarının yetiştirilmesine yönelik lisansüstü eğitim vermek amacıyla kurulduğuna dikkat çekti.

Enstitümüz tarafından düzenlenen 'Sağlık Teknolojileri Sempozyumu'nda konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadriye Kart Yaşar ise, "Savunma sanayiinde olduğu gibi yerli ilaç ve yerli tıbbi cihaz alanlarında da babayiğitler çıkaracak ve yeni Aziz Sancarlar yetiştireceğiz" diye konuştu.

Sağlık Teknolojileri Sempozyumu'nda emeği geçen tüm Öğretim Üyelerine  ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü çalışanlarına teşekkür ederim.

01-04-2019

Haber Galerisi